forex trading logo

Acasa
SPECTACOL DE TEATRU IN AFUMATI

 

Timp de doua zile, la stadionul de fotbal, au avut loc doua reprezentatii ale spectacolului de comedie cu titlul "Cerere in casatorie" de A.P. Cehov, in care au jucat actorii Andrei Vasilescu, Andra Iulia Stoicescu si Mihai Capatana, intr-o regie de Cristi Toma.

Spectacolul s-a adresat elevilor din clasele V-VIII si a fost organizat de Primaria comunei Afumati.

Daca in prima zi mansarda cladirii administrative a bazei sportive s-a dovedit neincapatoare, in cea de-a doua zi actorul si regizorul Cristi Toma a schimbat total decorul, alegand ca piesa de teatru sa aiba loc in aer liber.

Avand in vedere succesul avut in randul participantilor, ne dorim ca pe viitor sa continuam acest gen de activitate cultural-educativa, adresandu-ne nu numai elevilor scolii noastre, cat si tuturor afumatenilor.

 

 


Powered by ScoalaAfumati!. Copyright 2020